Rejsy · Kursy

Jak to działa? Kiedy uczyłem się żeglować, często słyszałem od kapitanów: “a, bo to polski jacht, to już tak jest”. Tłumaczono tak uszkodzony sprzęt lub jego brak, śmierdzącą zęzę, ledwo trzymające się kupy żagle, zgniłe koje itd. Kiedy sam zacząłem prowadzić rejsy postanowiłem, że nikt nie będzie mnie oszukiwał na jakości jachtu. Ponieważ spędzamy na nim urlop, ma być przyjemnie. A to oznacza, że wszystko musi być przygotowane na 5 z plusem. Daję Ci słowo, że podczas moich rejsów:

 1. Jacht będzie miał najlepszy współczynnik jakości do ceny.
 2. Rejs będzie prowadzony z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.
 3. Dołożę wszelkich starań, żeby rejs był dla ciebie ciekawy.

W najbliższym czasie planuję rejs na Gedanii – a więc doskonałą okazję od odbycia stażu na jachcie powyżej 20m. Szczegóły wkrótce.

Zapisz się też do newslettera, to dowiesz się natychmiast o nowym rejsie…

Niestety nie mogę Ci zagwarantować, że zrealizujemy pierwotnie planowaną trasę rejsu (dlatego też w opisach znajdziesz różne warianty), ponieważ to, jakie decyzje nawigacyjne podejmiemy zależy od siły i kierunku wiatru oraz stanu morza.

W trakcie moich szkoleń uzyskasz najnowszą dostępną wiedzę. Jako meteorolog mam dostęp do źródeł, których koszt wielokrotnie przekracza koszt kursu, mam też wiedzę pozwalającą przekazać Ci informacje w przystępny sposób.   Spodziewaj się dużej ilości ćwiczeń! Jako instruktor staram się stale dokształcać, tak aby przekazywać kursantom najlepsze praktyki żeglarskie. Podstawowym parametrem, o który dbam podczas szkoleń jest jakość, co potwierdzają referencje uczestników.

RYA kursy w systemie Royal Yachting AssociationW przypadku szkoleń w systemie Royal Yachting Association masz pewność, że dla każdego z nich przeszedłem rygorystyczne szkolenie i uzyskałem certyfikat pozwalający mi na prowadzenie tego kursu. Dzięki partnerstwu z takimi instytucjami jak Ośrodek Żeglarski Akademii Morskiej w Gdyni oraz SailPro School of Yachting masz gwarancję najwyższej jakości ponieważ przechodzimy coroczną ocenę zgodności z systemem jakości RYA. Moja wiedza jest także aktualizowana zarówno w ramach centrum szkoleniowego SailPro, jak i dzięki seminariom i konferencjom RYA.

Na każdym kursie otrzymasz bogate materiały szkoleniowe, a przed szkoleniami nawigacyjnymi możesz zamówić także wysokiej jakości przyrządy nawigacyjne. O każdym uruchomionym kursie informuję najpierw subskrybentów newslettera – oni otrzymują także największa zniżkę, w drugiej kolejności informuję fanów na profilu Geographica Expeditions na FB, po okresie rezerwacji first minute szkolenia mają cenę regularną.

W najbliższym czasie planuję następujące kursy:

Niż meteorologia dla żeglarzy

Intensywny kurs meteorologii dla żegalrzy
Profesjonalny kurs współpracy z pogodą dla każdego, kto wybiera się na wodę lub w teren. Nauczysz się wszystkiego, co potrzebne aby otrzymać, zinterpretować i wydać własną prognozę pogody.
Terminy:

 1. 24-25.02.2018 Meteorologia dla żeglarzy – Warszawa

 

Kurs obsługi radaru według RYA

RYA Marine Radar – kurs obsługi radaru jachtowego
Kompletny kurs obsługi radaru jachtowego według Royal Yachting Association. Na kursie pracujemy na profesjonalnym symulatorze radaru, który otrzymasz do prywatnego użytku. Kurs zakończony certyfikacją RYA.
Terminy:

 1. 21-22.02.2018 WARSZAWA Wieczorowo
 2. Zamów instruktora RYA Radar (grupy > 6 osób)

 

Kurs SRC Egzamin SRC kurs i egzamin short range certificate

RYA Short Range Certifficate – kurs i egzamin radiooperatora krótkiego zasięgu
Kurs i egzamin z obsługi jachtowego radia krótkiego zasięgu. Certyfikat SRC jest wymagany aby uzyskać możliwość samodzielnego prowadzenia rejsów. Pracujemy na prawdziwych radiach zdobędziesz wiec wszystkie konieczne umiejętności i zdasz egzamin.
Terminy:

 1. 19-20.02.2018 SRC/VHF Warszawa WIECZOROWO
 2. Zamów instruktora RYA SRC/VHF (grupy > 6 osób)

 

Kurs i egzamin na świadectwo Operatora Dalekiego Zasięgu LRC
Kurs w pełni przygotowujący do egzaminu na świadectwo radiowe Operatora Dalekiego Zasięgu. Podczas kursu omówimy wszystkie zagadnienia łączności w niebezpieczeństwie, łączności pilnej, łączności bezpieczeństwa oraz łączności rutynowej według kursu modelowego numer 1.25  International Maritime Organization a tym samym przygotujemy się do egzaminu w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (pamiętaj, że na egzamin zapisujesz się samodzielnie, w UKE, co najmniej na 14 dni przed wybranym terminem egzaminu).  Naszym celem jest nie tylko Twój pozytywny wynik na egzaminie ale przede wszystkim uzyskanie przez Ciebie pełnych kompetencji operatorskich dlatego też każde zagadnienie będziemy ćwiczyć do uzyskania zadowalającego poziomu.

Terminy:

 1. 20-21.01.2018 Warszawa
 2. Zamów instruktora z mobilnym laboratorium do swojego klubu!

 

Warsztaty nawigacyjne nawigacja elektroniczna

Nawigacja elektroniczna
Nawigacja elektroniczna wydaje się bardzo łatwa i intuicyjna – w końcu po coś ludzie wymyślili komputery – jednakże nawet profesjonalistom potrafi ona przysporzyć wielu kłopotów (patrz Vestas Wind). Podczas tego kursu dowiesz się wszystkiego co potrzeba, aby bezpiecznie wykorzystywać wsparcie jakie dają nam narzędzia nawigacji elektronicznej. Pracujemy w małych grupach.

Terminy:

 1. 11.02.2018 Warszawa

 

Basic Safety Training Szkolenie STCW dla Żeglarzy

Zintegrowane szkolenie z bezpieczeństwa Basic Safety Training wg STCW dla żeglarzy
Kurs zakończony otrzymaniem certyfikatu Basic Safety Training wg. konwencji STCW, dostosowany specjalnie dla żeglarzy. Wszyscy, którzy myślą o żeglarstwie komercyjnym, certyfikacji w Royal Yachting Association, czy pracy zawodowej w żeglarstwie po prostu MUSZĄ ten kurs odbyć. Renomowany ośrodek szkolenia ratowniczego dołożył wszelkich starań, żeby było to szkolenie pozbawione nonsensów dla żeglarzy. 
Terminy:

 1. Terminy w 2018 w przygotowaniu
 2. Zamów instruktora IMO (grupy > 10 osób)

 

 

Manewrowanie jachtem na silniku dwa dni skrypt podręcznik manewry portowe i manewry z niewielką liczbą załogi manewr MOB na silniku kurs manewrowy manewrówka

Manewrowanie jachtem na silniku
Intensywny kurs manewrowy realizowany na ciężkim jachcie, po to by nauczyć się prawidłowo planować manewry i oceniać inercje jachtu. Będziemy pracować nad wszystkimi typami cumowania oraz nam manewrami awaryjnymi. Kurs realizowany w małych grupach co minimalizuje czas stania z odbijaczem, a zapewnia intensywną pracę nad umiejętnościami prowadzenia manewrów na silniku.

Terminy:

 1. Terminy w 2018 w przygotowaniu!

 

Zakazane manewry – wszystko, czego Cię nie nauczyli w manewrowaniu na żaglach
Intensywny kurs manewrowy realizowany wyłącznie pod żaglami. Kurs ma na celu wyrobienie prawidłowych nawyków w manewrach pod żaglami, a także nauczenie tych manewrów, które podczas szkolenia żeglarskiego są pomijane ze względu na przepisy portowe lub zwyczajny brak czasu. Uczą najbardziej doświadczeni instruktorzy żeglarscy z wieloletnią praktyką!

Terminy:

 1. Terminy w 2018 w przygotowaniu!

Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnego ciekawego wydarzenia, możesz się zapisać na newsletter. Wysyłam w nim informacje o rejsach, o kursach i o ciekawych akcjach związanych z żeglarstwem. Dwa najważniejsze punkty polityki prywatności: nie oddam Twojego maila nikomu oraz, nie będę nadużywał Twojej cierpliwości.

Bear