Rejsy · Kursy

Jak to działa? Kiedy uczyłem się żeglować, często słyszałem od kapitanów: „a, bo to polski jacht, to już tak jest”. Tłumaczono tak uszkodzony sprzęt lub jego brak, śmierdzącą zęzę, ledwo trzymające się kupy żagle, zgniłe koje itd. Kiedy sam zacząłem prowadzić rejsy postanowiłem, że nikt nie będzie mnie oszukiwał na jakości jachtu. Ponieważ spędzamy na nim urlop, ma być przyjemnie. A to oznacza, że wszystko musi być przygotowane na 5 z plusem. Daję Ci słowo, że podczas moich rejsów:

 1. Jacht będzie miał najlepszy współczynnik jakości do ceny.
 2. Rejs będzie prowadzony z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.
 3. Dołożę wszelkich starań, żeby rejs był dla ciebie ciekawy.

W najbliższym czasie planuję rejs Morsów na STS Pogoria. Zapisując się pod niniejszym linkiem poinformuj, że chcesz być w wachcie z Geographica Expeditions

Zapisz się też do newslettera, to dowiesz się natychmiast o nowym rejsie…

Niestety nie mogę Ci zagwarantować, że zrealizujemy pierwotnie planowaną trasę rejsu (dlatego też w opisach znajdziesz różne warianty), ponieważ to, jakie decyzje nawigacyjne podejmiemy zależy od siły i kierunku wiatru oraz stanu morza.

W trakcie moich szkoleń uzyskasz najnowszą dostępną wiedzę. Jako meteorolog mam dostęp do źródeł, których koszt wielokrotnie przekracza koszt kursu, mam też wiedzę pozwalającą przekazać Ci informacje w przystępny sposób.   Spodziewaj się dużej ilości ćwiczeń! Jako instruktor staram się stale dokształcać, tak aby przekazywać kursantom najlepsze praktyki żeglarskie. Podstawowym parametrem, o który dbam podczas szkoleń jest jakość, co potwierdzają referencje uczestników.

RYA kursy w systemie Royal Yachting AssociationW przypadku szkoleń w systemie Royal Yachting Association masz pewność, że dla każdego z nich przeszedłem rygorystyczne szkolenie i uzyskałem certyfikat pozwalający mi na prowadzenie tego kursu. Dzięki partnerstwu z takimi instytucjami jak Ośrodek Żeglarski Akademii Morskiej w Gdyni oraz SailPro School of Yachting masz gwarancję najwyższej jakości ponieważ przechodzimy coroczną ocenę zgodności z systemem jakości RYA. Moja wiedza jest także aktualizowana zarówno w ramach centrum szkoleniowego SailPro, jak i dzięki seminariom i konferencjom RYA.

Na każdym kursie otrzymasz bogate materiały szkoleniowe, a przed szkoleniami nawigacyjnymi możesz zamówić także wysokiej jakości przyrządy nawigacyjne. O każdym uruchomionym kursie informuję najpierw subskrybentów newslettera – oni otrzymują także największa zniżkę, w drugiej kolejności informuję fanów na profilu Geographica Expeditions na FB, po okresie rezerwacji first minute szkolenia mają cenę regularną.

W najbliższym czasie planuję następujące kursy:

Niż meteorologia dla żeglarzy

Intensywny kurs meteorologii dla żegalrzy
Profesjonalny kurs współpracy z pogodą dla każdego, kto wybiera się na wodę lub w teren. Nauczysz się wszystkiego, co potrzebne aby otrzymać, zinterpretować i wydać własną prognozę pogody.
Terminy:

 1. 11-12.03.2017 Meteorologia dla żeglarzy – Warszawa ZNIŻKA!

 

Kurs obsługi radaru według RYA

RYA Marine Radar – kurs obsługi radaru jachtowego
Kompletny kurs obsługi radaru jachtowego według Royal Yachting Association. Na kursie pracujemy na profesjonalnym symulatorze radaru, który otrzymasz do prywatnego użytku. Kurs zakończony certyfikacją RYA.
Terminy:

 1. 6 i 8 luty 2017 WIECZOROWO Warszawa
 2. 6 i 7 marca 2017 WIECZOROWO Warszawa
 3. Zamów instruktora RYA Radar (grupy > 6 osób)

 

Kurs SRC Egzamin SRC kurs i egzamin short range certificate

RYA Short Range Certifficate – kurs i egzamin radiooperatora krótkiego zasięgu
Kurs i egzamin z obsługi jachtowego radia krótkiego zasięgu. Certyfikat SRC jest wymagany aby uzyskać możliwość samodzielnego prowadzenia rejsów. Pracujemy na prawdziwych radiach zdobędziesz wiec wszystkie konieczne umiejętności i zdasz egzamin.
Terminy:

 1. 8 i 9 marca SRC/VHF Warszawa WIECZOROWO
 2. Zamów instruktora RYA SRC/VHF (grupy > 6 osób)

 

Basic Safety Training Szkolenie STCW dla Żeglarzy

Zintegrowane szkolenie z bezpieczeństwa Basic Safety Training wg STCW dla żeglarzy
Kurs zakończony otrzymaniem certyfikatu Basic Safety Training wg. konwencji STCW, dostosowany specjalnie dla żeglarzy. Wszyscy, którzy myślą o żeglarstwie komercyjnym, certyfikacji w Royal Yachting Association, czy pracy zawodowej w żeglarstwie po prostu MUSZĄ ten kurs odbyć. Renomowany ośrodek szkolenia ratowniczego dołożył wszelkich starań, żeby było to szkolenie pozbawione nonsensów dla żeglarzy. 
Terminy:

 1. 1-4.12.2016 Gdynia (ZNIŻKA: 850,00PLN)
 2. Zamów instruktora IMO (grupy > 10 osób)

 

Warsztaty nawigacyjne nawigacja elektroniczna

Nawigacja elektroniczna
Nawigacja elektroniczna wydaje się bardzo łatwa i intuicyjna – w końcu po coś ludzie wymyślili komputery – jednakże nawet profesjonalistom potrafi ona przysporzyć wielu kłopotów (patrz Vestas Wind). Podczas tego kursu dowiesz się wszystkiego co potrzeba, aby bezpiecznie wykorzystywać wsparcie jakie dają nam narzędzia nawigacji elektronicznej. Pracujemy w małych grupach na prawdziwych chartplotterach.

Terminy:

 1. Terminy 2017 w przygotowaniu

 

Manewrowanie jachtem na silniku dwa dni skrypt podręcznik manewry portowe i manewry z niewielką liczbą załogi manewr MOB na silniku kurs manewrowy manewrówka

Manewrowanie jachtem na silniku
Intensywny kurs manewrowy realizowany na ciężkim jachcie, po to by nauczyć się prawidłowo planować manewry i oceniać inercje jachtu. Będziemy pracować nad wszystkimi typami cumowania oraz nam manewrami awaryjnymi. Kurs realizowany w małych grupach co minimalizuje czas stania z odbijaczem, a zapewnia intensywną pracę nad umiejętnościami prowadzenia manewrów na silniku.

Terminy:

 1. 18-19.02.2017 Gdynia
 2. 18-19.03.2017 Gdynia

 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie przegapisz żadnego ciekawego wydarzenia, możesz się zapisać na newsletter. Wysyłam w nim informacje o rejsach, o kursach i o ciekawych akcjach związanych z żeglarstwem. Dwa najważniejsze punkty polityki prywatności: nie oddam Twojego maila nikomu oraz, nie będę nadużywał Twojej cierpliwości.

Zapisz się do newslettera

* wymagane pola 


 • Wojciech Dąbrowski

  Witam
  Czy w tym roku zawitasz z kursem do Wrocławia?

  • W tym roku raczej nie ale jeżeli zbierze sie grupa to zawsze chętnie przyjadę

Bear