Seminarium: Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu

Seminarium żeglarskie przepisy mpzzm

Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu obowiązują wszystkich… Czyżby? Coraz częściej z ust żeglarzy  słyszę, że my musimy uciekać, ustępować, nie zbliżać się, „bo te wielkie statki są w pracy”, nie przeszkadzać itd. No więc nie. Jacht żaglowy, czy motorowy to taki sam statek jak każdy inny i wszystkich nas obowiązują te same przepisy. To oznacza, że nie musisz zawsze ustępować, powiem więcej, w pewnych sytuacjach NIE WOLNO CI TEGO ZROBIĆ, bo inny statek oczekuje od Ciebie innego zachowania. MPZZM to drugi po meteorologii zaniedbywany w szkoleniu temat dlatego zapraszam Cię na seminarium MPZZM gdzie szczegółowo omówimy sobie to, kto komu ustępuje, kiedy oraz dlaczego na morzu nie istnieje coś takiego jak pierwszeństwo.

W trakcie kursu nie tylko szczegółowo omówimy prawidła „prawa drogi” ale będziemy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. W ramach szkolenia otrzymasz podręcznik z ćwiczeniami stosowany na kursach przygotowujących oficerów według standardów Maritime and Coastguard Agency. Ponieważ tekst MPZZM jest tłumaczony, intencją ustawodawcy było, aby w razie wątpliwości odwoływać się do tekstu oryginalnego w języku angielskim lub francuskim. Robocza znajomość angielskiego będzie więc potrzebna ale będziemy w razie wątpliwości tłumaczyć konkretne zapisy.

Dla każdego prawidła rozwiążemy najciekawsze sytuacje jakie możecie spotkać na morzu. Stawiamy na praktyczne zastosowanie MPZZM więc nastaw się na intensywny czas. Ćwiczenia, symulacje, filmy i najważniejsze DECYZJE, czyli dokładnie to czego się oczekuje od kapitana.

Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu omówimy zgodnie ze standardem. Porozmawiamy o części ogólnej naszych obowiązków. Następnie omówimy kto komu ustępuje i w jaki sposób mamy się zachować w konkretnych sytuacjach. Popracujemy nad rozmaitymi ćwiczeniami symulacyjnymi: gdy statki się wzajemnie widzą, gdy się nie widzą. Następnie porozmawiamy o oznaczeniach statków i sygnałach dźwiękowych jakich używają. Na koniec omówimy wyjątki od reguł.

Cena: 849,00 obejmuje jeden dzień szkoleniowy, materiały szkoleniowe.

Termin: Kup voucher do wykorzystania w 2023 r.

1

Wysyłając ten formularz rezerwujesz 1 miejsce na kursie "Seminarium MPZZM".


Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów realizacji zamówienia. Administratorem danych osobowych jest Geographica Expeditions Michał Brennek z siedzibą w Warszawie przy ul Szanajcy 18a/34, 03-481 Warszawa, NIP 113-212-04-63.

Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", oświadczasz, że znasz i akceptujesz regulamin szkoleń oraz politykę prywatności.

Wysyłając niniejszy formularz składasz oświadczenie woli, co jest jednoznaczne z zawarciem umowy drogą elektroniczną.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right