Nawigacja Awaryjna

Czasami coś pójdzie źle, czasami katastrofalnie źle… Wtedy masz za mało czasu na reakcję, określenie swojej pozycji i ustalenie dalszego planu działania. Czasem lądujesz z… niczym. No właśnie, kiedy cały sprzęt zawiedzie i masz do dyspozycji wyłącznie swoją wiedzę i umiejętności wtedy może być nieciekawie. Chyba, że umiesz, chyba, że masz to coś, co czasem nazywa się wyczuciem przestrzeni…

Jestem tu jak najdalej od magii i przywoływania sztuk szamańskich. Bardziej chodzi mi o umiejętności, które miał każdy z Praojców Żeglarzy, a które teraz fantastycznie tracimy gapiąc się w ekran komórki z GPS’em. Kiedy rozmawiałem o tym z Tomem Cunliffem nie mogliśmy się temu nadziwić, że 40 lat temu żeglarze z grubsza i mniej więcej wiedzieli gdzie są i dopływali do celu, a dziś mając GPS dokładny do 1,5m nie potrafią trafić w wejście do portu… No właśnie…

Pamiętajcie też, że mamy bardzo dobre Polskie tradycje. ORP Orzeł i jego ucieczka przez cały Bałtyk, bez map… Jak tego dokonali? To nie są trudne techniki i możesz się ich nauczyć!

Na tym kursie nauczysz się nawigować za pomocą wszystkich dostępnych znaków na niebie, wodzie i w terenie, bez użycia przyrządów (to nie jest kurs astronawigacji). Poznasz techniki kontroli swojej nawigacji tak, żeby od razu wyczuć kiedy coś idzie nie do końca po Twojej myśli. Nauczymy się także mierzyć kąty i nawigować za pomocą przyrządów improwizowanych kiedy już wszystko zawiedzie. Odnajdziesz drogę nie tylko na wodzie ale także w górach, na nartach czy za kierownicą. Nauczysz się dbać o swoją orientację i świadomość sytuacyjną. Poznasz techniki wykorzystania całych gwiazdozbiorów, żeby zorientować się, w którą stronę płynąć i czy trzymasz kurs. Odnajdziesz się na morzu nawet gdy Twoje instrumenty zawiodą.

Nie życzę Ci żeby konieczne było wykorzystanie tych technik ale licho nie śpi. Nawet jeżeli wozisz ze sobą 40 zapasowych GPS’ów z mapami to ten kurs pomoże Ci wykorzystać najlepsze instrumenty które masz – niebo i wodę, czy ogólnie teren. Bo nawet nie wiesz ile razy widziałem jak sternik płynie zygzakiem gapiąc się w chartploter zamiast podziwiać piękne gwiaździste niebo i korzystać z technik od wieków używanych przez polinezyjskich żeglarzy.

Termin:
1. 31.08.2019 WARSZAWA

Cena: 690 590 złotych

1

Wysyłając ten formularz rezerwujesz 1 miejsce na kursie "Nawigacja Awaryjna".


Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów realizacji zamówienia. Administratorem danych osobowych jest Geographica Expeditions Michał Brennek z siedzibą w Warszawie przy ul Szanajcy 18a/34, 03-481 Warszawa, NIP 113-212-04-63.

Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", oświadczasz, że znasz i akceptujesz regulamin szkoleń oraz politykę prywatności.

Wysyłając niniejszy formularz składasz oświadczenie woli, co jest jednoznaczne z zawarciem umowy drogą elektroniczną.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right