O mnie

Michał BrennekNazywam się Michał Brennek i mam nieco odmienny pomysł na żeglowanie… Zwykle to oświadczenie wystarcza, żeby wywołać burzę. Jestem polskim kapitanem jachtowym i brytyjskim Yachtmaster Ocean. Posiadam brytyjskie uprawnienia zawodowe do 200GRT. Na logu ponad trzydzieści tysięcy mil w takich rejonach jak Arktyka czy Północny Atlantyk. Ponieważ w żeglowaniu przeszkadza mi zarządzanie projektami, podchodzę w odmienny sposób do realizacji rejsów i szkoleń. Przykładam szczególną wagę do nawigacji oraz mam bzika na punkcie bezpieczeństwa. Jestem instruktorem RYA w następujących dziedzinach: Yachtmaster Offshore, Navigation, SRC Assessor, Radar. Od 2015 roku jestem także instruktorem International Maritime Organization.

Na stałe pracuję w Geographica Expeditions, która zaczynała jako blog a teraz jest firmą. Ponieważ z wykształcenia jestem geografem, a także meteorologiem, Twój urlop pod żaglami na pewno nie będzie nudny! Mam też doświadczenie synoptyczne więc o żeglarskiej meteorologii mogę opowiadać godzinami. Atmosferą zajmuję się jako niezależny naukowiec. Jestem członkiem Royal Meteorological Society. Od 2014 roku pracuję jako synoptyk i router, osłaniając meteorologicznie operacje morskie (głównie zagraniczne). Pisuję o pogodzie w Przekroju, a czasem możesz mnie posłuchać w radio, zobaczyć w TV oraz złapać na webinariach.

Doświadczenie dydaktyczne zdobywałem nie tylko jako instruktor ale także jako nauczyciel akademicki. Ukończyłem dwa kursy trenerskie, a swoje doświadczenie zdobywałem szkoląc w kilku firmach szkoleniowych z sektora IT i zarządzania projektami. Jako instruktor RYA co roku przechodzę wraz ze szkołą audyt, a raz na 5 lat odnawiam swoje uprawnienia instruktorskie na kursie instruktorskim. Zajmuje się także popularyzacją nauki w serwisach naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl.

Od poczatku swojego istnienia firma zajmuje się organizacją specjalistycznych szkoleń żeglarskich. Wszystkie organizowane przeze mnie rejsy są rejsami szkoleniowo – stażowymi. Oznacza to, że podczas rejsu kładziemy największy nacisk na realizację programu kształcenia, a także na Twoją aktywną rolę w prowadeniu nawigacji. Oznacza to także, że jeżeli szukasz usługi turystycznej, czy też rejsu turystycznego niestety nie mogę Ci pomóc.

W jakiejkolwiek sprawie napisz do mnie koniecznie:

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right