Polityka prywatności

Polityka prywatności jest prosta:

 1. Za pomocą różnych formularzy na tej stronie zbieram adresy e-mail aby móc wysyłać newsletter. Newsletter geographica.pl służy do informowania Cię o:
  a) rejsach na ciekawych trasach, jak zawsze z bogatym programem turystycznym i na ciekawych jachtach,
  b) rejsach ekspedycyjnych do miejsc nieczęsto odwiedzanych przez żeglarzy,
  c) kursach i szkoleniach,
  d) wydarzeniach żeglarskich,
  e) kodach zniżkowych, które dostaję od zaprzyjaźnionych firm.
 2. Ponieważ organizujemy tylko kilka imprez w roku (ech urlopy) nie będziemy nadużywać Twojej skrzynki.
 3. Ponieważ nie lubię jak sprzedają mój e-mail, masz pewność, że piszę do Ciebie ja i sprawdziłem daną ofertę, a maila Twojego nie oddam nikomu.
 4. Zgodnie z artykułem którymśtam, bardzo ważnej ustawy, muszę Cię poinformować, że ta strona używa ciasteczek. Ciasteczek używam, żeby wiedzieć ilu mam czytelników, a od czasu nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, także po to, żeby wiedzieć, czy się zgodziłeś na to, żebym ciasteczek używał.
 5. Zgodnie z moją własną polityką, jako kierownik statku (to jest kapitan według innej bardzo ważnej ustawy), używam ciasteczek do kawy, którą zwykłem przygotowywać kochanej załodze podczas rejsów. Smacznego.

 

Prawa autorskie:

§1

Wykorzystanie tekstów lub fotografii lub jakiejkolwiek części serwisu geographica.pl bez zgody autora będzie skutkować opłatą za nieautoryzowane wykorzystanie serwisu w wysokości 10000 PLN netto. Osoby korzystające z serwisu geographica.pl łamiące prawo autorskie zgadzają się na wystawienie faktury VAT z 3 dniowym terminem płatności bez podpisu odbiorcy. Użytkownik serwisu będący osobą prywatną musi mieć świadomość, że właściciel serwisu może wnieść pozew do Sądu z wnioskiem o ukaranie podmiotu który naruszył prawo autorskie. Odstąpienie od występowania na drogę sądową może nastąpić po uregulowaniu opłaty za nieautoryzowane korzystanie z serwisu.

§2

Każdy kto narusza prawo autorskie zobowiązuje się do natychmiastowego usunięcia skradzionego materiału ze swojej strony internetowej. Usunięcie skopiowanej treści nie zwalnia z podmiotu od uiszczenia opłaty za nieautoryzowane korzystanie z serwisu geographica.pl

§3

Faktura nie opłacona w ciągu 14 dni od daty doręczenia zostanie przekazana firmie windykacyjnej jako należność przeterminowana na co użytkownik łamiący regulamin korzystania z serwisu geographica.pl wyraża zgodę.

§4

Za dozwolone użycie uznaje się oprócz przypadków opisanych w Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych, udostępnianie materiałów serwisu geographica.pl w mediach społecznościowych z wyraźnym podaniem źródła oraz łącza do odpowiedniego miejsca serwisu geographica.pl.

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r
o prawie autorskim i prawach pokrewnych
DZIENNIK USTAW Nr 24, poz. 83

Michał Brennek
Warszawa 1.03.2013