Szkoła meteorologii żeglarskiej

Meteorologia dla żeglarzy z meteorologiem morskim jak pokonać trudną pogodę na wodzie?

Po ponad 10 latach doświadczeń w szkoleniach doskonalących wiedzę o osłonie meteorologicznej rejsów morskich oraz w odpowiedzi na Wasze potrzeby powstała szkoła meteorologii żeglarskiej. To sprawdzony program szkolenia meteorologicznego który da Ci niezbędną teorię oraz dużo doświadczenia z praktycznymi technikami osłony meteorologicznej rejsów oraz planowania podróży morskich względem systemów pogodowych. Na żywo, zdalnie i w lekkostrawnych odcinkach lub w intensywniejszej dwu weekendowej odsłonie.

Kurs prowadzi doświadczony kapitan z brytyjskimi uprawnieniami zawodowymi a jednocześnie zawodowy meteorolog zajmujący się naukowo fizyką atmosfery. To oznacza, ze twój instruktor przystępnie wytłumaczy Ci procesy pogodotwórcze wpływające na bezpieczeństwo Twojego rejsu a jednocześnie praktycznie pokaże Ci techniki wykorzystywane przez kapitanów małych i dużych statków. To oznacza także, że odpowiemy na Twoje nawet najtrudniejsze pytania.

Czerwone niebo o wschodzie słońca może zwiastowac trudną pogodę ale może to być żeglarski mit

Kurs składa się z wykładów i ćwiczeń oraz jest uzupełniony przez briefingi meteo pomiędzy zajęciami. Dzięki temu nie tylko w praktyce zastosujecie uzyskaną wiedzę ale także wyrobicie sobie nawyk obserwacji pogody w ciągu tygodnia miedzy zajęciami. Przestudiujemy wiele przypadków kiedy kapitanowie nie do końca poradzili sobie z pogodą – warto uczyć się na cudzych błędach. Na każdych zajęciach zaplanujemy przykładowy rejs pokazując uznany w zawodowym żeglarstwie proces oraz omówimy elementy pogody wpływające na każdą decyzję.

Poznasz aplikacje i produkty meteorologiczne, które najlepiej wykorzystać do planowania podróży morskich ale także do żeglowania śródlądowego. Nauczysz się odczytywać i interpretować informacje o sytuacji hydrometeorologicznej z różnych źródeł. Poznasz nowoczesne skuteczne techniki interpretowania danych o sytuacji hydrometeorologicznej, dowiesz się skąd czerpać dane i co warto stosować oraz jakich błędów unikać.

Szukasz szkolenia on-line? Wszystko to w przystępnej wieczorowej formie. Spotykamy się w czwartki o 18:00 na dwie półtoragodzinne sesje. Co zagwarantuje Ci przystępną formę i swobodne i bezstresowe przyswajanie wiedzy. Pomiędzy zajęciami możesz umówić się także na konsultacje co pozwoli wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Terminy: 19.09, 26.09, 3.10, 10.10, 17.10, 24.10, 31.10, 21.11 (dwa spotkania do ustalenia)

Jeśli nie odpowiada Ci szkolenie on-line spotykamy się w grudniu by przez dwa weekendy omówić wszystkie potrzebne Ci zagadnienia. W pierwszy weekend stawiamy na zrozumienie procesów pogodotwórczych, układów synoptycznych i podejmowanie decyzji w oparciu o najnowsze rozwiązania meteorologiczne. Obalamy mity i tłumaczymy przystępnie po to by nauczyć się współpracować z pogodą. Drugi weekend to pogoda cyfrowa, modele, GRIBy, optymalizacja drogi jachtu, meteorologia satelitarna, radarowa oraz produkty specjalistyczne takie jak mapy lodowe.

Szkolenie stacjonarne: 7-8 oraz 14-15 grudnia 2024

Zapisy:
Cena pełnego szkolenia to 2000zł. Otrzymasz na to szkolenie fakturę. Zapisz się przez formularz poniżej a otrzymasz wszystkie instrukcje oraz link do płatności.

1

Wysyłając ten formularz rezerwujesz 1 miejsce na kursie "Jesienna szkoła meteorologii żeglarskiej 2024".

Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów realizacji zamówienia. Administratorem danych osobowych jest Geographica Expeditions Michał Brennek z siedzibą w Warszawie przy ul Szanajcy 18a/34, 03-481 Warszawa, NIP 113-212-04-63.

Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", oświadczasz, że znasz i akceptujesz regulamin szkoleń oraz politykę prywatności.

Wysyłając niniejszy formularz składasz oświadczenie woli, co jest jednoznaczne z zawarciem umowy drogą elektroniczną.

Rozumiem, że złożenie zamówienia powoduje obowiązek zapłatyKliknij aby zaznaczyć
Wybierz sposób płatności
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right