Manewrowanie jachtem na silniku

Manewrowanie Jachtem na Silniku

Po skończeniu kursu żeglarskiego pewnie się zastanawiasz jak Ci doświadczeni kapitanowie tak pewnie manewrują jachtami na silniku? Manewry pracowników firm czarterowych tez potrafią wiele osób wpędzić w kompleksy. Mam dla Ciebie dwie wiadomości dobrą i złą. Zła jest taka, że nie jest to umiejętność dana raz na zawsze, ale taka, nad która trzeba ciągle pracować. Ale dobra wiadomość to taka, że da się tego nauczyć w taki sposób, że samodzielnie zadbasz o swój dalszy rozwój.  Chcesz się nauczyć pewnie manewrować jachtem na silniku? Chcesz spokojnie wykonywać manewry jachtem na silniku? Właśnie po to jest ten kurs.

Program kursu:

 1. Teoria manewrowania
 2. Bezpieczeństwo manewrów i organizacja pracy na jachcie oraz komunikacja w załodze
 3. Cyrkulacja w biegu naprzód i wstecz
 4. Zacieśnianie cyrkulacji
 5. Podejście i odejście do nabrzeża (w różnych wariantach, dziobem, rufą, long side)
 6. Podejście i odejście z Y-bomu
 7. Podejście i odejście od dalb i boi
 8. Wykorzystanie inercji jachtu i momentu śruby
 9. Manewr człowiek za burtą na silniku
 10. Manewry z niewielką liczbą załogi
 11. Planowanie manewru i manewry awaryjne

Jacht:

Kurs manewrowanie jachtem na silniku manewrówka szkolenie manewrowe

Jacht został tak dobrany aby nauczyć Cię możliwie jak najskuteczniej manewrowania także dużymi jachtami (a wiec ciężkimi, o dużej inercji). Pracujemy na jachcie specjalnie dobranym pod względem dydaktycznym. Ma być trudno, po to, by po ukończeniu szkolenia kazdy jacht był łatwiejszy! Długi kil, długi wał i duża śruba znaczy że będzie okazja do nauczenia się wykorzystywania na swoją korzyść tych czynników, które niedoświadczonym skipperom zepsuły nie jeden manewr. Wreszcie duża powierzchnia nawiewu, która zadba o to byśmy pamiętali o tym co robi wiatr w trakcie manewrowania. Jeżeli nauczysz się manewrować na takim jachcie poradzisz sobie nawet na jednostkach dużo większych.

Opinie o szkoleniu:

Wiem, że interesujecie się różnymi szkoleniami, więc napiszę trochę o manewrówce w Geographica Expeditions.

Przed szkoleniem kilka osób pytało się mnie, czemu na takim jachcie. Wtedy w zasadzie odpowiedź była dla mnie jedna: ufałam Michałowi jako instruktorowi, że się na tym zna i że szkolenie na pewno będzie udane.

Teraz mogę powiedzieć coś więcej:
1) Michał uczy nie tylko samych manewrów, ale co ważniejsze: myślenia i rozumienia, dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej
2) Mort (poprzednia jednostka dydaktyczna), mimo że nie jest jachtem żaglowym super się sprawdził na szkoleniu. Trudniej jest nim manewrować niż żaglówkami, którymi pływałam do tej pory, efekt śruby jest dużo bardziej zauważalny, jest bardziej podatny na wiatr
3) Oprócz uczenia się manewrów, otrzymaliśmy również dużo innych cennych wskazówek, m.in.jak sobie radzić z kejową lożą szyderców
4) Początkowy stres, że sobie nie poradzę, ustąpił w pierwszej minucie, więc nie ma co się bać, tylko trzeba się szkolić
5) Samo szkolenie nie jest wystarczające do tego, by zawsze każdy manewr wyszedł idealnie. Trzeba cały czas ćwiczyć, bo w końcu to trening czyni mistrza. Na szkoleniu zdobywa się mocne podstaw do tego
6) Mimo, że szkolenie nie było najtańsze, to uważam, że były to dobrze wydane pieniądze
7) Radość, kiedy zaczyna Ci wychodzić coś, co wcześniej Cię przerażało jest nie do opisania :D

Podsumowując:
Zdecydowanie polecam i już się nie mogę doczekać manewrówki na żaglach :)

Mort i nabrzeże a także okoliczne jachty czują się dobrze. Michał tak zręcznie manipuluje swoimi kursantami, że Ci nagle umieją wszystko i każde kolejne podejście tą wielotonową motorówką o gracji hipopotama wykonują z takim spokojem, że podobno następny kurs jest zorganizowany dla mnichów buddyjskich, którzy w ten sposób mają poznać nowe sposoby wyciszenia i relaksu. Dziękuję!

Ja nie jestem w stanie opisać do końca, jak mi się podobało, Michał pomógł przezwyciężyć strach ograniczający zdolność myślenia, wiem, że sporo przede mną, muszę ćwiczyć i utrwalać umiejętności, ale nikt mi już steru nie wyrwie. EVER!!!

 

Załoga:

Pracujemy w bardzo małych grupach, po to, by każdy uczestnik miał maksymalnie dużo okazji do pracy za sterem.

Cena:

Cena 800,00 700,00PLN obejmuje 2,5 dni szkolenia manewrowego, opiekę instruktora, materiały szkoleniowe, paliwo do jachtu i opłaty portowe. Można nocować na jachcie.

Terminy:

Szkolimy się w piątek 1700 – 2100, sobotę w godzinach 0930 – 1930 i w niedzielę w godzinach 0900 – 1500 by umożliwić wygodny powrót.

1. 17-19.08.2018 Gdynia
3. 24-26.08.2018 Gdynia

Zapisy:

1
Imię i Nazwisko(wymagane)
icon-user
Telefon(wymagane)
icon-phone

Wysyłając ten formularz rezerwujesz 1 miejsce na kursie "Manewrowanie jachtem na silniku".

Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów realizacji zamówienia. Administratorem danych osobowych jest Geographica Expeditions Michał Brennek z siedzibą w Warszawie przy ul Szanajcy 18a/34, 03-481 Warszawa, NIP 113-212-04-63. 

Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", oświadczasz, że znasz i akceptujesz regulamin szkoleń oraz politykę prywatności.

Wysyłając niniejszy formularz składasz oświadczenie woli, co jest jednoznaczne z zawarciem umowy drogą elektroniczną.

OczekiwaniaTwoje szczególne oczekiwania i uwagi
0 /
Kod zniżkowyMasz kod zniżkowy?
icon-scissors
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right