Kurs i egzamin LRC – na Świadectwo Operatora Dalekiego Zasięgu – Long Range Communication

Kurs i egzamin LRC

Kurs LRC inaczej Long Range Communications czyli Operatora Radiostacji Dalekiego Zasięgu przygotowuje do łączności w strefach A1 do A4 wg. GMDSS. Jest przeznaczony dla osób które pływają na statkach niepodlegających konwencji SOLAS (jachty, żaglowce). Kurs zawiera w sobie uprawnienia SRC nie trzeba więc robić dwóch kursów, ale zalecane jest doświadczenie w operowaniu sprzętem łączności krótkiego zasięgu. Doświadczenie w łącznościach na paśmie amatorskim jest dodatkowym atutem.Icom IC-M802 między innymi na takim sprzęcie będziecie mogli pracować po kursie i uzyskaniu świadectwa Operatora Urządzeń Radiowych Dalekiego Zasięgu LRC Long Range CommunicationsKurs w pełni przygotowujący do egzaminu na świadectwo radiowe Operatora Dalekiego Zasięgu. Podczas kursu omówimy wszystkie zagadnienia łączności w niebezpieczeństwie, łączności pilnej, łączności bezpieczeństwa oraz łączności rutynowej według kursu modelowego numer 1.25  International Maritime Organization a tym samym przygotujemy się do egzaminu w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej (pamiętaj, że na egzamin zapisujesz się samodzielnie, w UKE, co najmniej na 14 dni przed wybranym terminem egzaminu).  Naszym celem jest nie tylko Twój pozytywny wynik na egzaminie ale przede wszystkim uzyskanie przez Ciebie pełnych kompetencji operatorskich dlatego też każde zagadnienie będziemy ćwiczyć do uzyskania zadowalającego poziomu. Jeżeli znasz już moje kursy, to wiesz, że nie zabraknie użytecznych tricków i ciekawych studiów przypadków wykraczających poza kurs modelowy IMO.

Konieczne jest także zapoznanie się z testami udostępnionymi przez UKE. Podczas 2 dni kursu największy nacisk kładziemy na praktyczne opanowanie procedur operatorskich. Wykorzystujemy w tym celu 7 stanowisk wyposażonych w najnowocześniejszy symulator GMDSS oraz urządzenia rzeczywiste – pracujesz więc na indywidualnym stanowisku samodzielnie ćwicząc wszystkie procedury.

Pomiędzy kursem a egzaminem, instruktor pozostaje do Twojej dyspozycji, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości podczas przygotowań. W przypadku niepowodzenia, instruktor pomoże Ci przygotować się do powtórnego egzaminu bez dodatkowych kosztów. Dotychczas wszyscy nasi kursanci uzyskali świadectwa LRC bez większych problemów.

Ramowy program kursu

 1. System GMDSS i jego podsystemy
  • System łączności VHF
  • System łączności MF/HF
  • System INMARSAT-C i rodzina systemów INMARSAT
  • System Cospas-Sarsat i radiopława EPIRB
  • Transponder radarowy SART
  • NAVTEX
  • AIS
  • Nowości w systemie GMDSS
 2. Procedury łączności w systemie GMDSS
  • Łączność w niebezpieczeństwie
  • Łączność pilna
  • Łączność bezpieczeństwa
  • Łączność rutynowa
 3. Regulamin łączności
 4. Laboratoria
 5. Konwersatorium egzaminacyjne

 

Termin kursu:

 1. 7-8.03.2020 WARSZAWA

Sugerowane miejsce egzaminu: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, ul. Śmidowicza 69 lub Szkoła Morska Sp. z o.o. w Gdyni, ul. Polska 13A. Zalecam zdawanie egzaminu nie później niż tydzień po kursie.

Cena kursu 719,00 przy wpłacie w 24h to 579,00 obejmuje:

– opiekę wykwalifikowanego instruktora posiadającego certyfikat IMO
– naukę według sprawdzonej metody
– dostęp do bogatych materiałów elektronicznych
– podręczniki
– zestaw testów
– dostęp do symulatora
– 2 dni szkoleniowe
– pomoc instruktora po szkoleniu
– doszkalanie przed egzaminem

Do ceny kursu należy doliczyć koszt egzaminu w UKE. Każdy uczestnik po zapisaniu się na kurs i opłaceniu miejsca powinien samodzielnie zarejestrować się na egzamin w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej zgodnie z instrukcjami otrzymanymi w e-mailu potwierdzającym uczestnictwo.

W przypadku pozytywnego wyniku egzaminu Urząd Komunikacji Elektronicznej w ciągu 21 dni wydaje Świadectwo Operatora Dalekiego Zasięgu (LRC), które jest uprawnieniem zgodnym z CEPT/ITU i uprawnia do nawiązywania łączności we wszystkich obszarach morza wg GMDSS. Do przystąpienia do egzaminu LRC nie jest wymagane świadectwo SRC, choć doswiadczenie operatorskie będzie dodatkowym atutem.

Proponowany termin egzaminu: sprawdź na stronie UKE. Instruktor jest do Twojej dyspozycji także pomiędzy kursem a egzaminem.

""
1

Wysyłając ten formularz rezerwujesz 1 miejsce na kursie "LRC - Kurs na Świadectwo Operatorów Radiowych Dalekiego Zasięgu".

Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów realizacji zamówienia. Administratorem danych osobowych jest Geographica Expeditions Michał Brennek z siedzibą w Warszawie przy ul Szanajcy 18a/34, 03-481 Warszawa, NIP 113-212-04-63.

Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", oświadczasz, że znasz i akceptujesz regulamin szkoleń oraz politykę prywatności.

Wysyłając niniejszy formularz składasz oświadczenie woli, co jest jednoznaczne z zawarciem umowy drogą elektroniczną.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right