SRC – Short Range Certificate – uprawnienia radiowe (kurs i egzamin SRC)

vhf src ukf zdobądź uprawnienia radiowe kurs i egzamin src jednego dniaŁączność jest dla żeglarzy jednym z podstawowych sposobów zapewniania – sobie i innym – bezpieczeństwa na morzu. Warto więc dobrze poznać wszystkie metody łączności oraz procedury wykorzystywane w radiokomunikacji morskiej.

Podczas kursu SRC zdobędziesz komplet wiadomości i w praktyce przećwiczysz wszystkie procedury wymagane od radiooperatora jachtowego. Podczas kursu będziesz pracować na prawdziwych radiostacjach morskich wyposażonych w DSC. W ten sposób od razu zapoznajesz się z urządzeniami, które spotkasz na jachtach.

Wykonasz wszystkie procedury związane z ustawianiem odbiornika, nawiązywaniem łączności rutynowej, pilnej oraz łączności w niebezpieczeństwie. Przećwiczymy procedury alarmowania oraz odwoływania fałszywych alarmów, po to by móc wzywać pomocy na morzu oraz jej kompetentnie udzielać. Wszystkie procedury radiowe ćwiczymy włącznie z zastosowaniem cyfrowego selektywnego wywołania czyli DSC.

Program kursu znajdziesz poniżej. Kurs jak również egzamin (teoria i praktyka) jest prowadzony w języku angielskim (choć kurs nie wymaga doktoratu z filologii angielskiej, podstawowa – funkcjonalna znajomość angielskiego jest wymagana), bo przecież na wodach międzynarodowych będziesz się posługiwać tym właśnie językiem. Jeżeli masz wątpliwości co do języka skontaktuj się – ocenimy wspólnie czy Twoje umiejętności językowe są wystarczające.

Jeżeli zapłacisz w ciągu 24h od rejestracji otrzymasz dostęp do słownika frazeologicznego IMO, który pomoże Ci w komunikacji na morzu.

Kurs jest realizowany w ramach centrum szkoleniowego Royal Yachting Association. Kurs prowadzi Kpt. Michał Brennek instruktor Centrum Szkoleniowego RYA, certyfikowany SRC Asesor RYA. Instruktor posiada certyfikat General Operator Certificate. Tak jak na każdym kursie organizowanym w Geographica Expeditions rolą instruktora jest zapewnić Ci wiedzę i umiejętności potrzebne na morzu, ale także poprowadzić Cię do sukcesu egzaminacyjnego. Jeżeli poczujesz po kilku latach, że Twoje umiejętności wymagają odświeżenia, masz wstęp na aktualnie odbywający się kurs bez opłaty kursowej (będzie miło jeśli dorzucisz się do kawy i ciastek).

Uprawnienia operatora SRC wydawane przez RYA są zgodne z wytycznymi ITU/CEPT i są akceptowane na całym świecie. Świadectwo Operatora SRC wydawane przez RYA jest ważne bezterminowo.

RYA SRC Świadectwo operatora bliskiego zasięgu - Short Range Certificate

Program kursu:

 • podstawy użytkowania radia
 • prawidłowe częstotliwości (kanały) wykorzystywane do komunikacji
 • alarmowanie i odwoływanie fałszywych alarmów (DISTRESS)
 • postępowanie po odbiorze MAYDAY
 • procedury: securite, pan-pan
 • wykonywanie łączności ship-ship i ship-shore
 • Digital Selective Calling (DSC) z wykorzystaniem stacji radiowych
 • Global Maritime Distress and Safety System (GMDSS)
 • Emergency Position Indicating Radio Beacons (EPIRB)
 • Search and Rescue Trnasponder (SART)
 • Procedury GMDSS

Podczas kursu rozmawiamy także o radiowych nowinkach, które jeszcze nie są częścią systemu GMDSS ale są w powszechnym użyciu i już zwiększają nasze bezpieczeństwo. Będziesz mógł zobaczyć EPIRB, PLB EPIRB, PLB AIS, SART, a także wykonać procedury testowe na tych urządzeniach.

Po zaksięgowaniu opłaty otrzymasz książkę oraz zestaw zagadnień do samodzielnej pracy.

Koszt kursu:

Kurs kosztuje 455 395PLN przy wpłacie w ciągu 24h od rezerwacji i obejmuje komplet materiałów oraz opiekę instruktora. W cenę wliczona jest także książka (w języku angielskim) i formularz egzaminacyjny.

Egzamin kosztuje 60GBP płatność realizowana jest przez stronę RYA za pomocą płatności on-line.

Proszę zabrać zdjęcie paszportowe.

Po pomyślnym zaliczeniu egzaminu, otrzymujesz od razu Zastępcze Świadectwo SRC, ważne 28 dni, które już uprawnia Cię do posługiwania się radiem morskim na wyższych kursach RYA. Zwykle w ciągu 28 dni (najczęściej 14) RYA przyśle Ci certyfikat pocztą na Twój adres. Podczas płatności w RYA możesz wybrać opcję FAST TRACK (certyfikat zostanie wystawiony w ciągu 4 dni roboczych).

Terminy i zapisy:

 1. 14 marca 2020 kurs SRC Warszawa
 2. Zamów instruktora RYA SRC/VHF (grupy > 6 osób)

Kursy dzienne odbywają się w godzinach 0900 – 1800 i wymagają dwóch godzin samodzielnej pracy. Pracujemy w centrum szkoleniowym RYA Geographica Expeditions w Warszawie.

 

""
1

Wysyłając ten formularz rezerwujesz 1 miejsce na kursie i egzaminie "RYA Marine Radio - kurs obsługi radia VHF i egzamin SRC".

Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów realizacji zamówienia. Administratorem danych osobowych jest Geographica Expeditions Michał Brennek z siedzibą w Warszawie przy ul Szanajcy 18a/34, 03-481 Warszawa, NIP 113-212-04-63.

Rejestrując się na kurs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", oświadczasz, że znasz i akceptujesz regulamin szkoleń oraz politykę prywatności.

Wysyłając niniejszy formularz składasz oświadczenie woli, co jest jednoznaczne z zawarciem umowy drogą elektroniczną.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right