The Tall Ship Races 2024 na Gedanii

Jak każde The Tall Ship Races czyli TTSR to będzie wyjątkowy pełen atrakcji i intensywnego szkolenia rejs! Płyniemy na mojej ukochanej Gedanii i szkolimy się intensywnie w metodyce RYA/MCA.

Ruszamy transportem z Gdańska 21.07 o 1400 by następnego dnia dotrzeć do Tallina, gdzie okrętujemy się na statek i po wstępny szkoleniu pędzimy do Mariehamn na Zlot Żaglowców. TTSR to nie tylko regaty, ale przede wszystkim przebogaty festiwal kultury morskiej i stworzony dla młodych ludzi (głównie z myślą o osobach 15-25 lat) – szczególnie tych, którzy zastanawiają się nad praca w gospodarce morskiej. Każde z odwiedzanych przez nas miast ma niesamowite tradycje morskie, które dzięki lokalnemu oficerowi łącznikowemu, będziemy mogli poznać „od kuchni”. To także świetna zabawa i wielki duch festiwalu od tańców przez parady załóg do pokazów sztucznych ogni i koncertów. I oczywiście żaglowce od tych współczesnych po te najbardziej historyczne, od tych dostępnych, po te, na co dzień zamknięte dla zwykłych śmiertelników, żaglowce szkolne marynarek wojennych. Wszystkie możemy zwiedzać, na wszystkich zostaniemy jako członkowie załogi regat TTSR przyjęci z otwartymi ramionami. To nie lada okazja, bowiem obsada żaglowców w tym roku zapowiada się fenomenalnie! Będzie dużo żeglowania i dużo szkolenia ale też zaznamy największego na świecie Festiwalu Żaglowców!

Pierwszy relaksacyjny etap, w którym nawigujemy po przepięknym ale wymagającym akwenie – a więc szkolenia będzie co niemiara. Dotrzemy na Wyspy Alandzkie do Mariehamn. To jedno z piękniejszych i rzadko odwiedzanych miejsc na Bałtyku. Kultura Alandów łączy Szwecję i Finlandię, ale jednocześnie jest bardzo odmienna od obydwu tych krajów. Alandy zawsze żyły z morza a szczytem kariery było wykonywanie obowiązków pilota dla statków podążających do i z zatoki Botnickiej. Zobaczymy jedno z najciekawszych muzeów morskich na świecie z żaglowcem Pommern. Na wyspie utrzymuje się też tradycyjne techniki budowy łodzi, zwiedzimy więc tak zwaną Dzielnicę Marynistyczną. Ale Alandy to także bogaty kulturowo region zobaczymy więc także muzeum sztuki oraz muzeum historii Alandów – jak w każdym mieście, które zdecydowało się gościć flotę TTSR będziemy mieli do dyspozycji oficera łącznikowego a to otworzy nam wiele zamkniętych dla zwykłych turystów drzwi. Atrakcje festiwalowe TTSR w Mariehamn zapowiadają się niesamowicie i bardzo bogato, a nasza załoga wystąpi w paradzie załóg, a potem będzie świętować zakończenie wyścigu. To będzie doskonała okazja do zwiedzenia wielu niedostępnych na co dzień jednostek. Po paradzie żaglowców ruszamy w najdłuższy etap regat (staż morski zrobi się rewelacyjny) z Mariehamn do Szczecina. Długi odcinek regat przez praktycznie połowę Bałtyku da nam okazję do pokazania zalet Gedanii. Będziemy też popularyzować TTSR dzięki okolicznościowej stacji krótkofalarskiej dalekiego zasięgu. Będziecie mogli spróbować swoich sił w łączności bez infrastruktury! W Szczecinie the Tall Ship Races 2024 się kończą, ale to oznacza największe atrakcje festiwalu żaglowców a Szczelin jest gospodarzem TTSR nie pierwszy raz i słynie z wyjątkowej gościnności.

Jak wygląda życie na Gedanii? Zerknij poniżej do naszej galerii.

Jest rejs. Jacht szuka załogi 😀
https://pogoria.pl/rejs/gedania/2023-26?destination=/rejsy-gedania%3Ffbclid%3DPAAaYc1Ec9BjVGffHga25kV-F6p_E7MIeVM51UOMH-t7wOwfWECl0dVcSeKeI

#mszgedania #sygedania

Jest rejs. Jacht szuka załogi 😀
https://pogoria.pl/rejs/gedania/2023-26?destination=/rejsy-gedania%3Ffbclid%3DPAAaYc1Ec9BjVGffHga25kV-F6p_E7MIeVM51UOMH-t7wOwfWECl0dVcSeKeI

#mszgedania #sygedania
...

7 0

Dla kogo jest ten rejs: Przede wszystkim dla osób w wieku 15-25 lat, których musimy mieć w załodze 10. Doświadczenie nie jest wymagane ponieważ będziesz się szkolić.

Termin: 22.07 – 4.08.2024

Transport: Spotykamy się 21.07 o godzinie 14:00 w Gdańsku i wspólnie jedziemy do Tallina. Powrót ze Szczecina samodzielnie.

Szkolenie: Przed rozpoczęciem rejsu jak i w jego trakcie przejdziesz intensywne szkolenie według programu RYA/MCA. Spotykamy się regularnie po to, żeby na statku być już w pełnej gotowości. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia, chyba, że chcesz być oficerem wachtowym (dla oficerów też mamy dedykowany program szkoleniowy przed i w trakcie rejsu).

Staż: Tak wypływamy 100+ godzin na jachcie powyżej 20m

Cena 6750zł obejmuje:
1. Transport z Gdańska do Tallina (organizowany przez Sail Training Association Poland)
2. Szkolenie wg metodyki RYA/MCA zarówno przed rejsem jak i na statku
3. Udział w The Tall Ship Races 2024 na pokładzie Gedanii
Wpłat można dokonywać w ratach. Zwrot wpłaconych środków w razie ewentualnej rezygnacji jest możliwy po znalezieniu zastępstwa (chętnych raczej nie brakuje ale proszę pamiętać, że skład załogi jest ważny)

Do ceny należy doliczyć koszt około 180Eur składki na wyżywienie, które przygotowujemy sami ze świeżych produktów oraz na paliwo (którego ze względu na regaty nie zużyjemy zbyt dużo). Składka jest rozliczana na koniec rejsu. Na statku wpłacamy także kaucję zwrotną w wysokości 50Eur lub równowartość.

Jesteś objęty ochroną ubezpieczeniową statku oraz ubezpieczeniem kapitana, jednakże zalecamy dodatkowe ubezpieczenie od NNW+KL (pomagamy w tej kwestii możemy ubezpieczyć całą załogę wtedy najwyższe ubezpieczenie kupimy w cenie najniższego – uwaga technicznie są to regaty – turystyczne ale jednak regaty – więc trzeba kupić wariant przeznaczony do sportu wyczynowego i obejmujący żeglarstwo morskie). Możemy także pomóc w ubezpieczeniu kosztów rezygnacji/przerwania podróży.

Po rejsie otrzymasz opinię zgodną z wzorem wymaganym do stażu na wyższe stopnie żeglarskie oraz kartę szkolenia ze zrealizowanym programem.

Masz pytania? Dzwoń: +48502929992

Pierwszeństwo w zapisie mają osoby w wieku 15-25 lat. Jeżeli chcesz zostać oficerem wachtowym musisz mieć patent Jachtowego Sternika Morskiego oraz szkolenie BST wg STCW (Potrzebujesz zrobić? Nie wiesz o co chodzi? Daj znać pomożemy! Telefon: +48502929992)

1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right