Gedania – staż 100h na jachcie powyżej 20m ed. 2019

Gedania rejs 100h na jachcie powyżej 20m staż kapitański

Gedania to wspaniały, duży (powyżej 20m), stalowy jacht ekspedycyjny. Zapewnia doskonałe warunki hotelowe i jest świetną jednostką na majowe, czy wrześniowe eskapady po Bałtyku. Jakość jednostki docenią zarówno osoby stawiające pierwsze kroki na morzu jak i doświadczeni żeglarze. Na zdjęciu powyżej wracamy z Kopenhagi do portu macierzystego w 2018 roku. Gedania to jednostka na której mozesz odbyć staż na dużym jachcie ale jednocześnie kameralna. Ma za sobą bogatą historię, o której na pewno nasłuchasz się podczas rejsu.

W tym roku płyniemy aż 13 dni, a więc wypływamy ponad 100h*, mamy szansę na bogaty turystycznie program, atrakcje radiowe, radarowe i dużo szkolenia. Jeżeli uda się szybko zamknąć listę może dam się namówić na obserwacje astronawigacyjne i pracę z sekstantem.

* jeżeli przez 7 dni będzie bardzo silny sztorm to pewnie nie uda się wypływać 100h ale prawdopodobieństwo takiego wydarzenia oceniam jako absolutnie nikłe!

Gedania staż do KJ 100h na jachcie powyżej 20m długości
Spotkania w Helu. Stoimy i czekamy na lepszą pogodę (wrzesień 2018)

Ramowy plan rejsu – 100h na jachcie powyżej 20m LOA

Ruszymy z Gdyni (dojazd we własnym zakresie) i w zależności jak się ułoży pogoda odwiedzimy kilka portów Bałtyku, z priorytetem na wypływanie 100h, by wreszcie wrócić do Gdyni gdzie zakończymy rejs. Jeżeli pogoda pozwoli chciałbym odwiedzić Bornholm, Kopenhagę i Oslo albo Sztokholm i Gotlandię być może Helsinki w zależności od przeważającego kierunku wiatru. Oslo uwielbiam za muzea marynistyczne, Kopenhagę za design, Bornholm za atmosferę ALE w Visby – wspaniałym hanzeatyckim mieście nie byłem nigdy, Sztokholm kusi galeonem Vasa, jak zawsze pogoda zdecyduje! W zasięgu mamy nawet Kanał Kiloński i Helgoland (ach te bezcłowe zakupy) w 13 dni można naprawdę dużo pływać 🙂

Szkolenie

Podczas rejsu będzie okazja do szkolenia w ramach stażu kapitańskiego pod okiem instruktora RYA/IMO. Będziemy doskonalić umiejętności meteorologiczne, radarowe oraz radiowe (w tym radio HF!). Omówimy szczegółowo Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu. Zażyjemy także trochę turystyki. Ze względu na długość rejsu celujemy w wypływanie ponad 100h na dużym jachcie wymaganych do stażu kapitańskiego. Każdego dnia realizowany będzie program szkoleniowy, a nastepnie podczas wachty będziemy ćwiczyć to, co omówiliśmy.

Jeżeli masz pytania dotyczące rejsu zadzwoń: +48 502 92 99 92

Cena rejsu 2650 złotych plus składka około 550 złotych na wyżywienie i opłaty portowe i paliwo rozliczana po zakończeniu rejsu. Swoje zainteresowanie należy potwierdzić wypełniając formularz poniżej i wpłacając zadatek w wysokości 1550 złotych. Całą kwotę należy wpłacić do 20.03.2019, kwota składki zostanie pobrana i rozliczona na pokładzie.

Termin: 17 – 30.05.2019
Ramowa trasa rejsu: Gdynia – porty Bałtyku (kierunek w zależności od pogody) – Gdynia. Mamy ochotę na Skandynawię (Gotlandia, Bornholm, Sztokholm, ostateczny cel wybierzemy na podstawie warunków pogodowych na kilka dni przed rejsem)
Dojazd i powrót: We własnym zakresie

""
1
Imię i Nazwisko(wymagane)
icon-user
Telefon(wymagane)
icon-phone

Wysyłając ten formularz rezerwujesz 1 miejsce na rejsie Gedanią na trasie Gdynia - porty bałtyku - Gdynia.

Rejestrując się na rejs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów realizacji zamówienia. W tym do celów stworzenia listy załogi wymaganej odrębnymi przepisami prawa. Administratorem danych osobowych jest Geographica Expeditions Michał Brennek z siedzibą w Warszawie przy ul Szanajcy 18a/34, 03-481 Warszawa, NIP 113-212-04-63.

Rejestrując się na rejs, poprzez przysłanie przycisku "Wyslij formularz", oświadczasz, że znasz i akceptujesz regulamin szkoleń oraz politykę prywatności.

Wysyłając niniejszy formularz składasz oświadczenie woli, co jest jednoznaczne z zawarciem umowy drogą elektroniczną.

OczekiwaniaTwoje szczególne oczekiwania i uwagi
0 /
Kod zniżkowyMasz kod zniżkowy?
icon-scissors
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right