Zorza i Whale Safari

Norwegia jesienią oferuje niesamowite możliwości. Po pierwsze krótki dzień, to duża szansa zobaczenia zorzy polarnej, szczególnie że będziemy żeglować w maksimum cyklu słonecznego. Po drugie dwa słowa: whale safari – będziemy żeglować w regionie, w którym szansa oglądania tych pięknych ssaków jest bardzo, bardzo duża. Po trzecie prawie zupełny brak turystów, a ci których spotkamy to na pewno będą ciekawi ludzie – Norwegia jesienią – a tak naprawdę w początkach arktycznej zimy – to Norwegia dla koneserów. Do tego duży wygodny jacht ekspedycyjny i rejs szkoleniowy po absolutnie niesamowitym akwenie – jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z Arktyką w sposób niebanalny to tylko tu.

Listopad to także optymalny moment na obserwację i fotografię zórz polarnych. Dobra wiadomość jest taka, że cykl słoneczny robi się bardzo aktywny, a zorzę można oglądać nawet latem. Jednakże optymalnie, szczególne dla fotografów jest właśnie w zimnej połowie roku, gdy noce są zdecydowanie dłuższe od dnia. Listopad to także ostatnia chwila na whale safari jeżeli pokarmu będzie dużo postaramy się być w miejscach gdzie najczęściej obserwuje się wieloryby.

Rejs ma charakter szkoleniowy, spotkamy się więc on-line przed rejsem nie tylko by omówić i skoordynować działania załogi, ale także by zrealizować program szkoleniowy oparty o metodykę Royal Yachting Association.

Ruszamy z Tromso, a trasa rejsu zależy od pogody i możliwości załogi. Pamiętajcie, że to Arktyka i już zima. W planach eksploracja archipelagów na północ od Tromso gdzie żyje unikalna społeczność złożona z Norwegów, Finów i Saamów. Zobaczymy groby niedźwiedzi (starożytne pochówki Saamskie) i najlepsze miejsca na wieloryby. Zerkniemy co tam u Nansena w Skjervoy. Ostateczną trasę dobierzemy w zależności od warunków hydrometeorologicznych.

Płyniemy na wygodnym 46-stopowym jachcie ekspedycyjnym ze wszystkimi udogodnieniami jakie można sobie wymarzyć. Jednakże ze względu na akwen i porę roku, ciepły śpiwór jest wymagany. Gotujemy sami, z produktów, które kupimy na miejscu, ale także przywieziemy z polski (będzie taniej i lepiej – będziemy to koordynować).

Przylot na miejsce zaokrętowania i powrót możliwy jest tanimi liniami do kilku miast w Polsce. SAS lata w dowolne miejsce zwykle z przesiadką w Oslo. Ruszamy z Tromso.

Termin: 2.11 – 9.11.2024 lub 9.11 – 16.11.2024

Cena: 4000 plus składka na jedzenie, paliwo i porty, którą załoga rozlicza po rejsie.

Opcje płatności
1. Całość 4000 w momencie zapisu
2. 2000 w momencie zapisu i 2000 dwa miesiące później
3. 1600 w momencie zapisu, 1600 dwa miesiące później i 1600 w cztery miesiące po zapisie

1

Wysyłając ten formularz rezerwujesz 1 miejsce na rejsie Tromso - Tromso Zorza i Whale Safari 2024.

Rejestrując się na rejs, poprzez przysłanie przycisku "Wyślij formularz", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów realizacji zamówienia. W tym do celów stworzenia listy załogi wymaganej odrębnymi przepisami prawa. Administratorem danych osobowych jest Geographica Expeditions Michał Brennek z siedzibą w Warszawie przy ul Szanajcy 18a/34, 03-481 Warszawa, NIP 113-212-04-63.

Rejestrując się na rejs, poprzez przysłanie przycisku "Wyślij formularz", oświadczasz, że znasz i akceptujesz regulamin szkoleń oraz politykę prywatności.

Wysyłając niniejszy formularz składasz oświadczenie woli, co jest jednoznaczne z zawarciem umowy drogą elektroniczną.

Opcje płatnościwybierz jedną!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right