Kilo wody pod stopą

Gedanią po 100h na jachcie powyżej 24m – październik 2021

  • 2.08.2021 1437

Październik na Bałtyku raczej gwarantuje dobre warunki wiatrowe, a więc jest duża szansa na ciekawą trasę. Podczas tego rejsu stawiamy sobie za cel wypływanie 100h na dużym jachcie przewidzianych przepisami dla kandydatów na stopień Kapitana Jachtowego. Dlatego ruszamy na 7 dniowy rejs na ekspedycyjnym szkunerze sztakslowym, podczas intensywnego rejsu szkoleniowego – brzmi dobrze? Podczas rejsu koncentrujemy się na wypływaniu jak największej liczby godzin oraz na intensywnym szkoleniu żeglarskim, choć tygodniowe rejsy są ryzykowne (sztorm może pokrzyżować plany) dlatego pływamy ile tylko się da. W majowym rejsie tygodniowym wypływaliśmy ponad 130h. Rejs przeznaczony jest głównie dla osób starających się o wyższe uprawnienia żeglarskie (a warto się pospieszyć bowiem chodzą słuchy o powrocie egzaminów na stopień Kapitana Jachtowego), ale także dla osób powracających do żeglarstwa lub dla kandydatów na Jachtowych Sterników Morskich, którzy myślą o samodzielnym prowadzeniu rejsów. Uwaga będzie dużo pływania i dużo nauki – porty raczej w mniejszości.

[elfsight_instagram_feed id=”4″]


Podczas rejsu będzie realizowany intensywny program szkoleniowy. Uczy doświadczony instruktor Royal Yachting Association i IMO. W programie: Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Zderzeniom na Morzu, Nawigacja Terestryczna, Nawigacja Klasyczna, Nawigacja Elektroniczna – choć Ci z Was którzy mnie znają to wiedzą, że ja cały czas powtarzam, że jest nawigacja jest jedna (realizowana różnymi środkami), Radiokomunikacja (w tym radio dalekiego zasięgu) i system GMDSS, Radar i AIS. Podczas wacht szykujcie się na intensywną praktykę. Szkolenie prowadzimy według sprawdzonych programów Royal Yachting Association/Maritime and Coastguard Agency włączając w to procedury mostka na dużych jachtach komercyjnych. Będzie to także idealna okazja dla uzupełnienia wiedzy dla tych, którzy myślą o certyfikacji RYA Yachtmaster Offshore. A co jeżeli zaczynasz lub wracasz do żeglarstwa po latach? Ten rejs jest również dla Ciebie! Przed rejsem szkolimy się na seminariach on-line po to by skoncentrować się na praktyce na pokładzie.

Trasa rejsu: Tam gdzie wiatr pozwoli (bo przecież bez sensu przetwarzać paliwo w hałas). Na Bałtyku Północnym jest kilka niezwykle ciekawych i niezbyt często odwiedzanych portów. W zasięgu oprócz portów Polskiego Wybrzeża mamy: Niemcy (Sassnitz, Peenemunde), Szwecję (Karlskrona, Kalmar, Visby), Danię (Bornholm, a w dłuższych rejsach Kopenhagę), Łotwę (Lipawa), Estonię (Tallinn) czy nawet Finlandię (Helsinki). Oczywiście trasę wybierzemy w zależności od warunków hydro-meteorologicznych. Naszym podstawowym celem jest wypływanie ponad 100 godzin wymaganych na wyższe stopnie żeglarskie jednak pamiętaj, że to jest rejs październikowy i sztorm może nas zmusić do dłuższego postoju.

Termin: 2-9.10.2021 Gdynia – Gdzie się da jak najdalej – Gdynia

Bezpieczeństwo COVIDowe. Przed rejsem poproszę Cię o izolowanie się, unikanie zgromadzeń, po prostu o zachowanie zdrowego rozsądku, to trochę takie przygotowanie jak do misji kosmicznej. Przed samym zaś rejsem wszyscy solidarnie badamy się szybkim testem (to ten tańszy wymaz). To wszystko jest po to, żebyśmy na rejsie mogli odetchnąć i nie obawiać się siebie nawzajem. W przypadku wykrycia COVID jesteśmy ubezpieczeni od kosztów rezygnacji ze szkolenia zwracasz się więc bezpośrednio do ubezpieczyciela. Ubezpieczona jest cała kwota (poza składką na wyżywienie).

Cena: 2200zł (koja, ubezpieczenie, szkolenie) + 400zł (składka rozliczana po rejsie na wyżywienie, paliwo i porty)

Płatności: Płatność możemy rozwiązać na 3 sposoby po prostu wybierz jeden:
1) Całość wtedy zapłacisz 2100zł
2) Zadatek 1450zł w momencie zapisu, 750zł do końca września 2021
3) 3 raty: 750 przy zapisie, 750 do końca sierpnia i 750 do 15 września 2021

1

Wysyłając ten formularz rezerwujesz 1 miejsce na rejsie Gedanią: 2-9.10.2021 Gdynia - (Gdzie się da daleko) - Gdynia.

Rejestrując się na rejs, poprzez przysłanie przycisku "Wyślij formularz", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów realizacji zamówienia. W tym do celów stworzenia listy załogi wymaganej odrębnymi przepisami prawa. Administratorem danych osobowych jest Geographica Expeditions Michał Brennek z siedzibą w Warszawie przy ul Szanajcy 18a/34, 03-481 Warszawa, NIP 113-212-04-63.

Rejestrując się na rejs, poprzez przysłanie przycisku "Wyślij formularz", oświadczasz, że znasz i akceptujesz regulamin szkoleń oraz politykę prywatności.

Wysyłając niniejszy formularz składasz oświadczenie woli, co jest jednoznaczne z zawarciem umowy drogą elektroniczną.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right