Kilo wody pod stopą

Meteo dla żeglarzy w pigułce: Błyskawiczna prognoza pogody Alan Watts

  • 24.10.2016 1622

?Wie marynarz o pogodzie, jak mu srak napta na brodzie? na pewno znacie choć kilka przepowiadajek meteorologicznych. To nic innego jak rymowana mnemotechnika mająca za zadanie ułatwić nam zapamiętanie jak dany proces działa. No właśnie najpierw trzeba proces pogodotwórczy zrozumieć, a potem zapamiętać jakie oznaki co oznaczają. Jeżeli nie ma tego pierwszego kroku to mnemotechnika staje się jedynie głupkowatym wierszykiem niczym więcej.

Znasz na pewno przysłowie praojców żeglarzy ?cirrus na niebie pogoda się? nie poprawi?? Otóż nie zawsze tak jest. Trzeba sprawdzić na niebie kilka elementów więcej. I właśnie dlatego chcę Wam reprezentować książkę Alana Wattsa ?Instant Weather Forecasting?, o przetłumaczenie i adaptację, której poprosiło mnie wydawnictwo Nautica. Jest to ABSOLUTNIE OBOWIĄZKOWA POZYCJA w każdej bibliotece nautycznej. Instruktorzy powinni ją znać na pamięć. A jeżeli prowadzisz szkołę żeglarstwa lub klub zamów ją koniecznie dla swoich uczestników!

A ponieważ Geographica Expeditions animuje sprawy meteorologiczne w żeglarstwie, to i mamy przedsprzedaż dla krewnych i znajomych (tak polub Geographica Expeditions na FB). Koszt książki to 38pln w tym koszt wysyłki. Oczywiście możesz zamówić więcej i odebrać osobiście. Dla wszystkich którzy zamówią książkę przewidziałem także zniżkę na dwudniowy Intensywny Kurs Meteorologii dla Żeglarzy ? zamiast 799,00 zapłacisz 549,00 (ignorujesz ceny katalogowe i podajesz TAJNE HASŁO, które otrzymasz w mailu potwierdzającym zamówienie).

Co zawiera książka?

Po pierwsze znajdziesz w niej podstawowe definicje terminów meteorologicznych, zebrane w jednym miejscu. Natomiast główna część to 24 kolorowe fotografie nieba, przedstawiające najbardziej charakterystyczne układy synoptyczne. Każdemu zdjęciu towarzyszy szczegółowy opis parametrów pogody, których należy się spodziewać po obserwowanych zjawiskach. Tak więc jest to przewodnik po najprostszym a zarazem nieocenionym instrumencie meteorologicznym – niebie.

Pierwsze wydanie polskie przetłumaczyłem z 5 wydania angielskiego. Książka zawiera 64 strony.

Wspaniała pomoc przy przewidywaniu pogody.
Yachting Monthly

Niezwykle wartościowa i przydatna w kokpicie.
Classic Boat

Z nowymi kolorowymi zdjęciami i wykresami ten klejnot wśród książkowych bestsellerów będzie nieocenioną pomocą dla każdego, kto lubi aktywność na świeżym powietrzu.
Yachting Life

[contact-form-7 id=”2423″ title=”Zamów książkę: Błyskawiczna prognoza pogody”]