Kilo wody pod stopą

Staż na dużym jachcie: Gedania 12-19.09.2015 – Gdańsk – Bornholm – Świnoujście

  • date
  • 23.03.2015 1715
  •  

Chcesz mądrze zdobyć staż na jachcie o długości powyżej 20m? A może po ostatnich kursach żeglarskich czujesz niedosyt i brak gotowości do samodzielnego prowadzenia rejsów? Zapraszamy na Gedanię od 12 do 19 września 2015. W ramach rejsu główny nacisk położymy na solidne szkolenie osób planujących samodzielny czarter i prowadzenie jachtów lub aktywnych kapitanów chcących poszerzyć i ugruntować swoją wiedzę i umiejętności.

Nie wiem ile godzin wypływamy ale jedno wiem na pewno ze 100 godzin na dużym jachcie wymaganych stażem na wyższe stopnie w polskim systemie szkolenia uszczkniemy sporo (ile zależy od pogody).

W programie szkoleniowym znajdą się m.in. następujące zagadnienia:

Międzynarodowe Prawo Drogi Morskiej (MPDM). Wszyscy się tego uczyliśmy, niestety wiedza zanika bardzo szybko warto, więc dobrze przypomnieć sobie i omówić wszystkie SZCZEGÓLNE przypadki prawideł, które dotyczą nas żeglarzy, a o których często zapominamy. Szczególny nacisk położymy na warsztaty z podejmowania decyzji na podstawie świateł statków i oznaczeń nawigacyjnych.

Praktyczna Meteorologia Morska. Wszystko, co potrzeba kapitanowi jachtu do bezpiecznej współpracy z pogodą. Omówimy najczęstsze sytuacje synoptyczne, nauczymy się interpretować procesy atmosferyczne, które zaobserwujemy a tym samym zaktualizujemy odbierane prognozy pogody. Poznamy też podstawy routingu meteorologicznego.

Teoria manewrowania dużym jachtem. Jak planować manewry podstawowe i zapasowe? Jak obserwować drogę jachtu i korygować jego drogę? Jak uwzględniać inercję? Które manewry są skuteczniejsze i dlaczego? Ta część kursu pozwoli Ci przenieść się na poziom zarządzania manewrami statku – niezależnie od tego czy ma on 20 czy 12 metrów.

Absolutna nowość: Procedury mostka na dużych jachtach. Omówimy wszystkie obowiązki oficera wachtowego i procedury postępowania, jakie obowiązują na dużych jachtach, w różnych sytuacjach. Niezależnie od tego czy będziesz dowodzić jednostką 12m czy 20m, albo czy będziesz oficerem na żaglowcu – są pewne procedury i sposoby pracy, które ułatwią Ci życie i ochronią Cię przed możliwymi tarapatami. Szkolenie zostało opracowane na podstawie programu szkoleniowego brytyjskich szkół przygotowujących  kadry do pracy na superjachtach.

Program rejsu obejmie porty Bałtyku, które zostaną określone w zależności od pogody.
Trasa planowana: Gdańsk – Bornholm – Świnoujście
Trasa alternatywna: Gdańsk – Lipawa – Gdańsk

Cena: 1950,00
Cena zawiera: koję, wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, szkolenie.

Zapisz się na rejs:

Uwaga na ten rejs mamy całą załogę ale mozesz płynąć tydzień póżniej. Chcesz? Napisz!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Data i miejsce urodzenia (wymagane - lista załogi)

Adres z kodem (wymagane - lista załogi)

Numer dowodu osobistego / paszportu oraz miejsce i data jego wydania (wymagane - lista załogi)

Uprawnienia żeglarskie

Termin rejsu: 1-8.10.2016 Świnoujście - Gdańsk (1550 + 500PLN)

Szczególne oczekiwania wobec rejsu

Załoga szkoląca się

Wysyłając niniejszy formularz rezerwujesz 1 miejsce na żaglowcu Gedania w wybranym terminie, na trasie: Porty Bałtyku i wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu rezerwacji i obsługi rejsu.

Bear