Kilo wody pod stopą

Dwie książki idealne na prezent dla żeglarza (które zabierze ze sobą wszędzie)

  • date
  • 15.12.2014 2043
  • φ52.224  λ21.1002 

Na pewno znasz Reeds Skipper’s Handbook (a jeżeli nie to natychmiast poznaj). Uwielbiam tę małą książkę z czasów, kiedy żeglowałem raz – dwa razy do roku i mogłem ja zapakować do kieszeni i przejrzeć w trakcie podróży na jacht. Wiadomo, nikt nie ma doskonałej pamięci, a mózg jest jak mięsień – nieużywany zanika – warto wiec powtórzyć sobie od czasu do czasu komplet wiadomości. A jeżeli Ty wiesz wszystko, to dobrze jeżeli Twoja załoga ma pod ręką, komplet wiadomości.

Ma też dla Ciebie dobrą wiadomość: Reeds opublikował kieszonkowe kompendium wiedzy z żeglarskiej meteorologii – Reeds Weather Handbook for Sail and Power. Autor, Frank Singleton, jest znanym blogerem, emerytowanym starszym synoptykiem MetOffice. Za działalność na polu popularyzacji meteorologii otrzymał nagrody od Royal Meteorological Society, Royal Yachting Association, Royal Cruising Club i wielu innych.

Książka w sposób zwięzły omawia wszystkie zagadnienia meteorologiczne potrzebne w żeglarstwie – od formowania się niżów, do numerycznych modeli pogody. Dla mnie jest to idealna pozycja zarówno dla kandydata na RYA Coastal Skippera, RYA Yachtmastera i Jachtowego Sternika Morskiego. Łapcie więc za karty kredytowe i lećcie pod wskazane linki – jeszcze powinni zdążyć dostarczyć pod choinkę!

Pamiętaj też, że możesz kupić na prezent Intensywny kurs meteorologii dla żeglarzy – do końca tygodnia wystawię Ci certyfikat prezentowy, który na pewno ucieszy każdego żeglarza.

Więcej polecanych książek, szczególnie dla osób przygotowujących się do egzaminów RYA Yachtmaster i Jachtowy Sternik Morski w tym linku.

Bear